Rita Ora në mesin e grave që po ndryshojnë industrinë e muzikës

By

Adele, Rita Ora dhe Mabel janë listuar në mesin e 100 grave më me ndikim, që po ndryshojnë industrinë e muzikës.

Anëtarët e Spice Girls u përfshinë gjithashtu në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi më shumë se 60 milionë funta, sipas organizatës.

Grafiku PRS 100 Women Change Change Music, i cili përfshin gratë që janë anëtare të shoqërisë së honorareve muzikore, është lëshuar përpara Ditës Ndërkombëtare të Grave këtë të dielë.

Gjithashtu në listë janë paraqitur Lily Allen, KT Tunstall, Jorja Smith, Ellie Goulding, Charli XCX dhe Annie Lennox.

Artikuj të ngjashëm