Rita Ora mahnit me postimin e fundit dhe këto janë ushtrimet për një fizik si të sajin

By

Rita Ora së fundmi publikoi fotografi në bikini ku shkruan, “Mezi po pres verën”.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Pra, si qëndron Rita kaq në formë? Epo, kur ajo nuk po thith rrezet në plazh, ajo po shkon në palestër. Ajo më parë i tha Shape se është në stërvitje qarkore, shpesh e fokusuar te kofshët dhe të pasmet e saj.

Rita postoi foto dhe video nga një stërvitje e dhjetorit që përfshinte shtypje në gjoks ndërsa ishte në një pozicion urë në një stol me peshë.

Ajo punon me trajnerin Jono Castano, i cili ndau disa nga sekretet e tij më të mira me Daily Mail.

“Filozofia ime kërkon rekomandimin e një kombinimi të stërvitjeve që përfshijnë HIIT, shtrirje dhe rikuperim. Është e rëndësishme të sigurohemi që të godas secilën nga tre zonat për një plan të rrumbullakosur fitnesi dhe mirëqenieje”, tha ai. “Për shembull, me Ritën, ne mund të fokusohemi në stërvitjen kardio HIIT në gjysmën e parë të javës, më pas në mes dhe në pjesën e sipërme të trupit dhe në fund të trupit të poshtëm.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm