Rita Ora kërkon falje publike, pas thyerjes së rregullave

By

Rita Ora para disa muajsh në ditëlindjen e saj theu rregullat e qeverisë britanike në luftimin kundër Covid-19.

Rreth kësaj, këngëtarja me origjinë shqiptare kishte bërë edhe një deklaratë publike, ku pranon fajin dhe përgjegjësinë e poashtu ofroi ta paguaj gjobën maksimale me vlerë prej 10 mijë funtash.

“Ndihem jashtëzakonisht e turpëruar, pasiqë e di nga afër sa me shumë mund njerëzit po luftojnë këtë sëmundje të tmerrshme e po ashth jam e vetdijshme për sakrificat e njerëzve edhe bizneseve për të na ruajtur të gjithëve. Edhe pse kjo nuk i arsyeton veprimet e mia, dua sinqerisht të kërkoj falje publike” – u shpreh së fundmi Rita Ora për mediat britanike./Prive.al

Artikuj të ngjashëm