Rita Ora është ende e frikësuar!

By

Rita Ora po bën plane për të rritur sigurinë në shtëpinë e saj në veri të Londrës, për një përpjekje për ta bërë atë të ndihet më e sigurt, raporton DailyMail.

Këngëtarja ishte tronditur më parë në vitin 2015, kur një hajdut hyri në shtëpinë e saj të atëhershme ndërsa ajo dhe motra e saj flinin lart, dhe kishte arritur të vidhte mallra me vlerë deri në 200,000 funte.

Tani, Rita ka siguruar sigurinë e saj në përpjekje për të parandaluar, çdo veprimtari kriminale në shtëpinë që ajo bleu në shkurt të këtij viti.

Gjithashtu ajo do të vendos kamera të sigurisë në të gjitha ambientet.

Sidoqoftë, për shkak të shtëpisë që është një pronë e renditur në Shkallën II, Rita do të duhet të informojë autoritetin e saj lokal për të gjitha ndryshimet e propozuara.

Gjashtë vjet më parë këngëtarja dhe motra e saj Elena, mbetën të tmerruara dhe u mbyllën në një dhomë derisa një hajdut hyri në shtëpinë e tyre, dhe arriti të vidhte gjësende me vlerë.

Hajduti i cili ka një numër dënimesh të mëparshme, u shpall fajtor në qershor të vitit 2016 dhe u dënua me pesë vite burgim. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm