Rita do të hap shkollë në Prishtinë?!

By

Mediet britanike kanë publikuar sot një lajm që në qendër ka këngëtaren nga Prishtina, Rita Ora.

Sipas një burimi të gazetës ‘The Sun’, Rita është duke menduar të hap një shkollë në vendlindjen e saj për ti ndihmuar studentët në Kosovë dhe për ti motivuar ata.

“Rita nuk i harron kurrë rrënjët dhe ndërtimi i një shkolle atje është plan i përsosur” – thotë burimi i gazetës britanike.

Amabadorja nderi e Kosovës mendohet që shkollën ta përuroj me emrin e saj./Prive.al

Artikuj të ngjashëm