Rikthehemi pas në kohë me rrëfimin e Mihrije Brahës

By

Së fundmit e ftuar në intervistën “5 Datat” ishte këngëtarja Mihrije Braha.

Përballë Liberta Spahiut, ajo kthehet dekada pas në kohë për të na rrëfyer fillimet e saj.

Më pas flet pak edhe për martesën me Niam Abazin në vitin 1992, duke na zbuluar sfidat që çifti kalonin për të realizuar këngët.

Kalime ilegale të kufinjve, fshehja e kasetave që krijonin dhe gënjeshtrat që thonin për të mbuluar të vërtetën e udhëtimeve të tyre, që ishin vetëm për krijimin e këngëve të reja.

Një rrëfim që nuk duhet humbur! Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm