Rihanna shpenzon shuma marramendëse në këto gjëra

By

Në fakt, për shkak të të gjitha ndërmarrjeve të saj të biznesit, Rihanna është bërë një nga muzikantet më të pasura femra të brezit të saj.

Për më tepër, këngëtarja e pasur nuk ka asnjë problem të shijojë pasurinë e saj dhe të bëjë disa shpenzime ekstravagante.

Rihanna ka shpenzuar një shifër të jashtëzakonshme parash në strip klube.

Ndërsa Rihanna dedikon një pjesë të madhe të parave të saj për bamirësi, përfshirë fondacionin e saj shumë të besueshëm dhe shumë organizata bamirëse të tjera, ajo gjithashtu nuk ka asnjë problem të hedhë shuma marramendëse të parave në netët argëtuese me miqtë.

Në fakt, ajo njihet për shpenzimet në strup klube dhe në një rast, raportohet se ka shpenzuar 8,000 dollarë në një klub me qendër në Miami.

Në një mbrëmje tjetër të çmendur, Rihanna dhe shoku i saj, reperi Drake, shpenzuan 17,000 dollarë në një klub në Houston. Raporte të tjera pohojnë se ata të dy shpenzuan në të vërtetë afër 97,000 dollarë gjatë asaj nate të veçantë, dhe morën pjesë në klub deri në orët e mëngjesit.

Rihanna i pëlqen blerjet dhe pushimet

Përveç netëve në klube të natës, Rihanna i kalon ditët e saj në një mënyrë vërtet luksoze, duke përfituar nga statusi i saj i yllit.

Raportohet se, ajo harxhon 38,000 dollarë në javë në regjimin e saj ekstravagant të bukurisë, duke përfshirë gjithçka, nga manikyr-pedikyrët, deri tek trajtimet dermatologjike.

Ajo gjithashtu ka një staf që të kujdeset për nevojat e saj, përfshirë një kuzhinier privat i cili është përgjegjës për kurimin e ushqimeve të shëndetshme për yllin.

Rihanna gjithashtu ka një dashuri për pushime luksoze dhe veçanërisht shijon udhëtimet me jaht. Jahtet ofrojnë intimitet për të famshëm që duan të marrin pjesë në paqe relative dhe gjithashtu ofrojnë të gjitha lehtësitë që një yll i madh mund të kërkojë. Ajo ka qenë e njohur që shpenzon qindra mijëra në javë për një jaht dhe madje kënaqet duke marrë miqtë e saj me raste.

Në përgjithësi, Rihanna patjetër që shijon gjërat më të mira që ofron jeta dhe nuk ka turp të reklamojë pasurinë e saj. Me aq shumë sa punon dhe të gjitha investimet e biznesit, ajo ka të ngjarë të vazhdojë të shijojë paratë e saj për vitet në vazhdim.

Artikuj të ngjashëm