Rihanna ‘refuzon’ të publikojë albumin e saj të ri

By

Kanë kaluar gati katër vjet që kur Rihanna publikoi albumin e saj të fundit, Anti në vitin 2016, dhe fansat janë të dëshpëruar për më shumë.

Rihanna njoftoi në Instagram në fund të vitit 2018 se projekti do të dalë në vitin 2019. Albumi është ndikuar shumë nga reggae – diçka që Rihanna nuk e ka bërë që nga këngët e saj të mëparshme.

“Më pëlqen ta shikoj atë si një album të frymëzuar nga reggae”, tha ajo në numrin e nëntorit 2019 të Vogue. “Nuk do të jetë tipike për atë që ju e dini si reggae. Por do të ndjeni elementet në të gjitha këngët. ”

Në Janar 2019, kantautori dhe producenti The-Dream tha që projekti i shumëpritur ishte gati i mbaruar.

“Ajo është duke gatuar. … Ajo është gati. Super afër, “i tha ai Hot 97, sipas Billboard.

Por Rihanna nuk ka thënë shumë që atëherë. Në vend të kësaj, ajo ka qenë e zënë në ndërtimin e portofolit të saj si një biznesmene. Ajo është përqendruar kryesisht në linjën e saj të kozmetikës, Fenty Beauty dhe markën e saj të modës, Fenty.

Rihanna vazhdimisht habiste fansat të cilët janë lutur që ajo të lëshojë vazhdimin për Anti. Në një rast, ajo zbuloi një bluzë që kishte të shkruar “Jo më muzikë”, në pjesën e përparme.

Image result for rihanna no more music

Kohët e fundit, Rihanna postoi një video në Instagram të një qeni që vallëzonte krahas titullit, “Përditësim: unë duke dëgjuar R9 dhe duke refuzuar ta lansoj.” (Rihanna dhe fansat e saj i referohen albumit si R9.)

Artikuj të ngjashëm