Reperi i njohur nënshkruan kontratë milionëshe nga burgu

By

Reperi Tekashi 6ix9ine ka nënshkruar një kontratë të re muzikore në burg, sipas raporteve në Shtetet e Bashkuara.

Marrëveshja me kompaninë e produksionit 10K Projektet thuhet se vlen 10 milionë dollarë dhe është për dy albume – njëri në anglisht dhe një në spanjisht.

Tekashi, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, është në pritje të dënimit për akuzat për shantazh dhe armë zjarri në SHBA.

Ai ishte dënuar me 47 vjet burgim përpara se të pranonte një marreveshje për të dhënë informata pë anëtarët e tjerë të grupit të tij.

Artikuj të ngjashëm