Reperi i njohur i dhuron ushqim strehimores ku dikur jetoi

By

Reperi amerikan, A$AP Rocky e ka dëshmuar se nuk e ka harruar prej nga vjen.

Ai vendosi që personalisht t’i dhurojë 120 vakte ushqimore familjeve në një strehimore ku ai dhe nëna e tij dikur kishin jetuar në fillim të viteve 2000.

Vet reperi personalisht u shndërrua në postier në prag të Ditës së Falënderimeve për të ofruar 120 ushqime të nxehta nga restoranti i tij i preferuar.

I nominuari dy herë për çmimin Grammy i shërbeu 83 familjeve, përfshirë 111 fëmijë.

Artikuj të ngjashëm