Reagimi i Kanye West pas humbjes së garës presidenciale

By

Gara e tij presidenciale nuk nisi në favor të reperit!

Kanye West e pranoi se nuk ka asnjë shpresë për të fituar në garën për president të SHBA-ve.

Reperi në orët e vona të së martës, kur filluan të dalin rezultatet preliminare në disa shtete, e pranoi publikisht disfatën.

“WELP KANYE 2024″, ka shkruar ai në tweet, teksa në foto shihet prapa tij një hartë, në të cilën tregohen rezultatet nëpër shtete.

Ani pse e dinte se nuk kishte asnjë gjasë për fitore, Kanye West kishte deklaruar disa herë se po hynte në garën për President dhe shpresonte në fitore.

Artikuj të ngjashëm