Rasti që irritoi Gjon Karricën: ‘Jemi larg nga integrimi dhe Europa’

By

Martesat mes nacionaliteteve dhe racave të tjera vazhdojnë të jenë tabu për shoqërinë shqiptare.

Ata që vendosin të bëjnë një hap të tillë ‘kryqëzohen’ duke u ofenduar nga familja por edhe i gjithë rrethi.

Njejtë ka ndodhur së fundmi me një vajzë shqiptare që ka nisur romancë me një afrikan, gjë që ka shkaktuar shumë debat në rrjete sociale.

Por, gjyqi moral që po i bëhet vajzës nuk është kapërdirë lehtë nga këngëtari Gjon Karrica.

Ky i fundit si i rritur në kulturat përnëndimore ka kundërshtuar mentalitetin shqiptar përmes një postimi.

Ndiqeni të plotë më poshtë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm