Rasti në Drenas: Dafina Zeqiri i bashkohet protestës kundër abuzimit të vajzave

By

Dafina Zeqiri i është bashkuar protestës kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave e organizuar nga Iniciativa e të rinjve e të drejtave të njeriut.

Kjo protestë erdhi pas abuzimit seksual të 16-vjeçares në Drenas nga profesori i saj dhe më pas një polici.

Lajmi ka tronditur opinion publik dhe njësoj ka mllefosur edhe artistë shqiptarë.

Dafina hyri në Instagram dhe postoi një foto ku shihet e bashkuar me njerëz që dolën në protestë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm