Ramë Lahaj dekorohet nga Presidenti, tenori merr medaljen e 10-të vjetorit të pavarësisë!

By

Presidenti Hashim Thaçi e ka dekoruar tenorin me famë botërore, Ramë Lahajn, me Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Ky nderim i është bërë Lahajt për afrimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare, përmes artit, njofton Klan Kosova.

Lahaj është shprehur falënderues dhe mirënjohjes që është në mesin e shumë personaliteteve që është nderuar me medaljen e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. /Klan Kosova/

Artikuj të ngjashëm