Rama i bën befasinë e jetës dy djemve që kërcyen nga dritaret për t’i shpëtuar tërmetit

By

Pas tragjedisë së përjetuar nga tërmeti në Shqipëri, një surprizë e papritur ka ndodhur për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët të cilët kërcyen nga dritaret e pallatit në tentim për t’iu shpëtuar lëkundjeve të fuqishme të tokës.

Ata sot i befasoi Kryeministri shqiptar Edi Rama pasi ua mundësoi takimin me Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, njofton Klan Kosova.

”Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që fluturuan nga dritaret e pallatit të tragjedisë në Thumanë, e që pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime❤🙏❤”

Ronaldo dhe Buffon, u kanë dhuruar fëmijëve nga një fanellë të Juventusit.

Artikuj të ngjashëm