Puthi Richard Gere, aktorja e njohur lirohet nga akuzat për turpëri 15 vjet më vonë

By

Një gjykatë indiane më në fund ka liruar Shilpa Shetty nga akuzat për turpëri 15 vjet pasi ylli i Bollywood-it u puth në skenë nga aktori Richard Gere.

Bollywood Star Shilpa Shetty Cleared Of “Obscenity” – Deadline

Pamjet nga viti 2007 treguan yllin e Hollivudit duke puthur faqen e zonjës Shetty në një ngjarje ndërgjegjësuese për Sidën në Delhi.

Akuzat vetëm tani janë shpallur “të pabaza”, me gjykatën që tha se ajo ishte viktimë e një avancimi të padëshiruar.

Në atë kohë, puthja shkaktoi protesta nga grupet radikale hindu, të cilët e konsideruan atë si një fyerje për vlerat indiane.

Puthja në publik konsiderohet nga disa në Indi si tabu.

Gere përqafoi dhe puthi Shetty në një skenë publike në një ngjarje bamirësie në Delhi gati 15 vjet më parë, një shfaqje për të cilën ai më vonë kërkoi falje. /Prive.al

Indian actress Shilpa Shetty cleared of obscenity charges over 2007 Richard  Gere kiss | South China Morning Post

Artikuj të ngjashëm