PSE U BËNË BASHKË NË MUZIKË JEHONA DHE ESMA REDZEPOVA?!

By

Këngëtarja e njohur kosovare Jehona Sopi do të bashkëpunojë me këngëtaren e famshme rome, Esma Rexhepova në ripërpunimin e këngës “Caje Sukarije”.

“Caje Sukarije” është një prej këngëve më të njohura rome, ndërsa në vitin 2015 do të vijë në zhanrin “House”.

Këtë të shtunë në Prive do të mund të mësoni se si u takuan këto dy këngëtare e nga erdhi ideja për ripërpunimin e kësaj kënge.

Ky projekt rikthen në skenë këngëtaren shqiptare Jehona Sopi pas një pauze të gjatë por a do të vazhdoj karrierën pas kësaj kënge apo do të ndalet sërish flasin Jehona dhe Esma në një material që do të transmetohet në episodin e radhës të Prive-së./Prive.al

Artikuj të ngjashëm