Pse S4MM vendosi të pushojë nga diss’at kundrejt reperëve tjerë?

By

Reperi S4MM, muaj më parë lansoi 7-të këngë të cilat janë edhe pjesë e albumit të tij të ri.

Por në të gjitha këngët, nuk vërehen nuanca të diss’ave, apo vargjeve thumbuese për kolegët e tjerë reperë, siç ndodh rëndom edhe në skenat e repit nëpër botë.

I ftuar në Prive në një intervistë, reperi e ka sqaruar se pse kësaj here nuk është marrë me askë në këngët e reja, dhe ka pushuar së bëri diss’a.

“Njerëzve ua kam kthyer dissat më parë, për shkak se ata më kanë përmendur. Njëherë për njëherë nuk ka me pas diss-a. Kur të flasin për mua, ua kthej. Për momentin nuk ka folur askush. Kur flasin për mua, më duhet të dal e ta mbroj veten”, ka thënë reperi.

Intervistën e plotë mund të ndiqni më poshtë:

Artikuj të ngjashëm