Pse Rita zgjodhi ‘X Factor’ e jo ‘The Voice’?!

By

Muaj më parë, një ndër lajme që kryesoi shtypin rozë në Britani por jo vetëm ishte lufta mes dy programeve të talenteve për shqiptaren Rita Ora. ‘The Voice’ i ofroi sërish karrigen si antare e jurisë për të dytin vit,e ndërsa ofertë të majme i bëri krijuesi i ‘X Factor’.

Ora zgjodhi këtë të fundit mirëpo jo për paratë që i kanë ofruar. Në një intervistë gjatë promovimit të këngës ‘Body on Me’, Rita ka treguar arsyen pse zgjodhi ‘X Factor’.

Rita Ora gjatë xhirimit të Audicioneve
Rita Ora gjatë xhirimit të Audicioneve

Këngëtarja u shpreh se ishte koha kur mbahen të dyja programet. ‘X Factor fillon tani dhe jam më e lirë për të qenë e përqendruar në spektakël, e ndërsa muajt kur është ‘The Voice’ jam në tur dhe shumë e angazhuar’ – ishin fjalët e Ritës.

Por edhe në ‘X Factor’ ajo do të mungoj. Për shkak të një koncerti përtej oqeanit Rita Ora nuk do të parakaloj në tapetin e kuq së bashku me antarët e tjerë të jurisë në premierën e sezonit të ri./Prive.al

Artikuj të ngjashëm