Pse netflix anuloi serialin e planifikuar të Meghan Markle?

By

Seriali vizatimor i planifikuar për fëmijë i Meghan Markle sapo mori kthesë.

Netflix hoqi dorë nga seritë e pritshme të animuar të familjes mbretërore për shkak të shkurtimeve të buxhetit mes rënies së numrit të abonentëve, raporton Deadline.

Seriali supozohej të sillej rreth një vajze 12-vjeçare “në një udhëtim të zbulimit të vetvetes” të frymëzuar nga trashëgimia e grave të famshme nga historia.

Producenti ekzekutiv i serialit – i cili po krijohej përmes “Archewell Productions” të Markle dhe bashkëshortit të tij Princ Harry – ishte bashkëshorti i Elton John, David Furnish.

Disa seri të tjera të planifikuara të animuara të Netflix morën gjithashtu kthesë, duke pasur parasysh problemet e parave të gjigantit të transmetimit, tha revista.

Kompania ka humbur gati gjysmën e vlerës së saj që nga muaji janar.

Artikuj të ngjashëm