Pse Lady Gaga nuk është adhuruese e punës së saj në filmin “The Sopranos”?

By

Lady Gaga mund të ketë lindur për të qenë një yll, por aktorja dhe këngëtarja ka zbuluar një qëndrim befasues për një nga rolet e saj më të hershme.

Për një intervistë me podkastin e çmimeve ‘Entertainment Weekly’, aktorja foli mbi rolin e saj për një episod të sezonit të tretë të serialit “The Sopranos” dhe pranoi se performanca e saj nuk ishte vepra e saj më e mirë.

“Kur shikoj prapa në atë skenë, mund të shoh saktësisht se çfarë kam gabuar në atë skenë,” ndau ajo. “Unë nuk dija si të dëgjoja në një skenë! Unë duhej të qeshja, dhe ishte si, sugjerim, qesh… E shoh dhe shkoj, “Oh, kjo nuk është një qeshje e vërtetë!”

Gaga ka bërë një rrugë të gjatë që kur u ul në sfondin e dramës HBO. Në vitin 2016, krijuesja e hiteve rrëmbeu një çmim “Golden Globe” për punën e saj në “American Horror Story: Hotel”.

Më vonë ajo e dëshmoi veten se ishte një yll i ekranit të madh duke marrë rolin kryesor në filmin “a Star Is Born” të Bradley Cooper, i cili i dha asaj një nominim për Oscar për ‘Aktoren më të Mirë’ dhe një Oscar për ‘Këngën më të Mirë Origjinale’.

Pra, është e kuptueshme që Gaga vazhdoi të vë në dukje se ajo është “rritur shumë si aktore”.

“Unë shoh një aktore shumë jo specifike në “The Sopranos,” shtoi ajo. “Dhe tani e shoh veten si dikush që të paktën po përpiqet të jetë specifik pa menduar për të, dhe kjo kërkon shumë punë para kohe”.

Natyrisht, Gaga nuk është e vetmja interpretuese që filloi në “The Sopranos”, pasi disa të famshëm të tjerë kishin role të ftuar në serialin e udhëhequr nga James Gandolfini . Po flasim për yjet e Marvel-it, legjendat e Broadway-it dhe shumë të tjerë.

Artikuj të ngjashëm