Pse këto katër shenja të horoskopit janë me fat në dashuri këtë muaj?

By

Katër shenjat kineze të zodiakut janë më me fat në dashuri këtë muaj. Korrik 2023 dashuria ka të bëjë me shtytjen dhe tërheqjen. Nëse jepni shumë nga vetja, ndoshta është për shkak se personi tjetër është marrës dhe nuk ka ndërmend t’ju takojë në gjysmë të rrugës. Kini kujdes nga flamujt e kuq që të mos humbisni zemrën ndaj individit të gabuar.

Disa prej jush do të përballen me të kaluarën këtë muaj. Mund të jetë fjalë për fjalë një ish që ju përplaset jashtë ose përpiqet të rilidhet me ju. Mund të jenë gjithashtu rrethana (dhe gjëra) që shkaktojnë kujtime të së kaluarës nga e cila dëshironi dëshpërimisht të lëvizni.

Kujdesi për veten është një temë e madhe këtë muaj. Kështu që tregojini vetes pak dashuri në çfarëdo mënyre që ju duket e drejtë. Shkëlqimi brenda do të jetë i dukshëm për të tjerët dhe mund të takoni dikë që ju sheh si një përmbushje dëshire. Është gjithmonë një ide e shkëlqyer për të filluar me besim të mirë. Tani le të ndalemi te katër shenjat kineze të zodiakut që janë më me fat në dashuri në muajin korrik.

Cilat shenja kineze të horoskopit do të jenë më me fat në dashuri nga 1 deri në 31 korrik:

1. Qeni

(1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030)

Diçka e shpejtë dhe e papritur do të ndodhë me ju këtë muaj, Qen. Meqenëse ky është një horoskop dashurie, ka një mundësi që të jetë një rrëfim i rastësishëm dashurie që vjen nga dikush që ose nuk e njihni aq mirë ose nuk e keni kuptuar se kishte interesin për ju. Disa prej jush do të duan më shumë kohë para se t’u jepni përgjigjen tuaj. Interesante, kjo energji është e ndryshueshme për disa prej jush. Ju mund të rrëfeni ndjenjat tuaja pa rimë, arsye (ose planifikim).

Ata që janë në një lidhje në distancë do të kalojnë një kohë të mirë me të dashurin e tyre këtë muaj. Do të ndiheni në të njëjtën faqe për gjërat më të rëndësishme. Ju madje mund të diskutoni për të ardhmen dhe se si dëshironi që jeta juaj të jetë disa vite më pas. Për disa prej jush, ky diskutim do të çojë drejtpërdrejt në një propozim ose martesë së shpejti. Ky mesazh është vetëm për ju nëse e dini se partneri juaj është në të për një kohë të gjatë dhe nuk po ju shtyn vetëm sepse është i mërzitur. Bëni një ritual kuarci trëndafili gjatë Hënës së plotë të ardhshme nëse keni nevojë për më shumë fat në dashuri. Jeni të përgatitur me energji në këtë kohë për rezultatin më të mirë të mundshëm.

2. Lepuri

(1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023, 2035)

Këtu është gjëja, lepur. Nëse jeni beqar, nuk do ta gjeni dashurinë e vërtetë këtë muaj, sepse jeni të lidhur energjikisht me dikë nga e kaluara juaj ose keni një përgjues rrëqethës që ju tërheq pa dijeninë tuaj. Disa prej jush madje mund t’i lidhin shpresat te personi i gabuar që duket i ëmbël dhe i sjellshëm, por është shumë manipulues në prapaskenë. Ajo që ju nevojitet në këtë kohë është më shumë besim në veten tuaj. Ju e meritoni dashurinë, edhe nëse mendoni se askush nuk po e pasqyron atë energji tek ju. Ndonjëherë gjithçka që duhet është një ndryshim i skenës dhe krasitja e marrëdhënieve toksike që e vërteta të dalë në dritë.

Nëse jeni në një lidhje, korriku do të jetë shumë i mrekullueshëm për ju dhe përbuzjen tuaj. Disa prej jush mund të planifikojnë edhe një pushim ose spontanisht të hipin në një fluturim dhe të bëjnë një udhëtim fundjave në një vend të bukur. Ndoshta do të jetë Las Vegas për disa prej jush. Vetëm mbani mend, marrëdhëniet evoluojnë me kalimin e kohës. Nuk do të ndjeni vazhdimisht emocionet e shtuara që keni ndjerë fillimisht. Një kohë e ndarë do t’ju tregojë menjëherë se sa shumë kujdeseni për njëri-tjetrin. Vlerësojeni këtë rritje. Gjithçka po shpaloset saktësisht siç duhet.

3. Dhia

(1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027)

Do të përfitoni nga një ritual i manifestimit të dashurisë këtë muaj nëse jeni beqarë. Sidomos gjatë Hënës së re në Gaforre më 17 korrik. Ju ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme po e rreshtoni veten me dridhjen e dashurisë së vërtetë. Nëse angazhoheni në kujdesin e përditshëm për veten, kjo ka një ndikim të fortë edhe tek ju … në një mënyrë të mirë. Mundësia që dashuria të vijë tek ju është shumë e fortë këtë muaj. Është pothuajse sikur sa më të hapur të jeni, aq më shpejt gjërat do të shfaqen për ju. Ndonëse mund të mos ju vijë pikërisht në pragun tuaj, disa prej jush do ta gjejnë gjatë shëtitjes në park ose gjatë vrapimit në mëngjes ose vrapimit të kafesë në mënyrën më të papritur të mundshme.

Nëse jeni në një lidhje dhe jeni të lodhur duke qenë i vetmi që bën përpjekje, keni një vendim të rëndësishëm përpara jush. Ndonjëherë këshilla më e nevojshme nuk është diçka që ndihet mirë. Nëse keni besim në veten tuaj, qëndroni pranë besimeve tuaja dhe largoheni nga çdo gjë që nuk i shërben të mirës suaj më të lartë, do të jeni fituesi përfundimtar në këtë situatë, pavarësisht se çfarë mund të thonë të tjerët për të.

4. Ka

(1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021, 2033)

Nëse jeni beqar, fati juaj në dashuri është i lidhur me ngjarjet sociale këtë muaj. Për disa prej jush, kjo flet drejtpërdrejt për një martesë në të cilën keni qenë të ftuar. Nëse jeni pranë njerëzve që martohen, nuk do ta dini këtë, por dikush do t’ju admirojë ndërsa bëni punët dhe detyrat tuaja për të ndihmuar nusen/dhëndrin dhe familjen e tyre. Atëherë një gjë do të çojë në një tjetër. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata prej jush që janë familjarë me nusen ose dhëndrin. Nuk duhet të jetë një martesë. Mund të jetë një mbledhje shoqërore ose familjare ose një natë jashtë në bar me miqtë tuaj më të mirë.

Nëse jeni në një lidhje, ky muaj do të jetë tepër i veçantë për ju dhe partnerin tuaj, veçanërisht nëse keni një dinamikë lider-ndjekës në marrëdhënien tuaj, me një person më të ngarkuar për vendimmarrje se tjetri. Mund të jetë edhe një marrëdhënie e përqendruar te fetish. Ose mund të shtoni pak erëz në jetën tuaj të dashurisë duke provuar diçka të re që është jashtë njërës ose të dyja zonave tuaja të rehatisë.

Artikuj të ngjashëm