Pse Kate Middleton nuk ishte në zbulimin e statujës së Princeshës Diana?

By

Princi William, zbuloi të enjten statujën e Princeshës Diana, pa gruan e tij Dukeshën Kate dhe tre fëmijët e tyre, në mënyrë të pavarur dëshiron që ajo të jetë pjesë e ngjarjeve.

“Për shkak të respektit për Harry dhe William, familja mbretërore donte që organizimi i zbulimit të statujave do të bëhet vetëm për djemtë e Dianës dhe jo një çështje e madhe publike,” një burim i afërt i familjes mbretërore për “Us Weekly”.

“Kate padyshim që mbështet William, edhe pse fizikisht nuk ishte atje dhe dëshironte vërtet të merrte pjesë, por familja në tërësi vendoset se kjo ishte më mirë për fëmijët”.

Shtëpia mbretërore vendosi disa javë më parë kush do të merrte pjesë në ceremoni. Meqenëse nuk mund të ishte atje personalisht, Kate shikoi nga larg me Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis.

Ata priten të vizitojnë statujën në ditët e ardhshme.

Vëllezërit njoftuan planet e gomave për statujën dhe nën tirën e ndjerës, e cila vdiq në vitin 1997 në moshën 36 vjeçare. Ata thanë: “Kanë kaluar 20 vjet nga vdekja e nënës sonë dhe është e drejtë që shkakton njohjen e efektit të saj pozitiv në të gjithë botën me një statujë të perhershme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm