Pse Jamie Dornan u pendua për rolin e tij në Fifty Shades?

By

Hunnam ishte zgjedhur për të luajtur në “Fifty Shades” derisa largimi i tij i papritur i hapi rrugën Jamie Dornan për të marrë rolin.

Aktori i “Belfast”, i tha British GQ se ai ishte “i lehtësuar” kur Hunnam, fillimisht u përfshi në dramën erotike pasi ai hezitonte të hidhej menjëherë në serial.

“Isha shumë ngurrues,” tha aktori irlandez. “Unë mbetem ende ngurrues. Unë nuk thashë jo. Unë bëra një audicion për të dhe më pas shkova në rrugën e kësaj dhe më pas dikush tjetër e mori atë”.

“Isha sikur, ‘F – – k, kjo është e mrekullueshme, çfarë makthi për atë djalë [Hunnam]. Ai do të ketë gjithë këtë shqyrtim. Përpara se dikush ta dëgjojë atë të bëjë ndonjë gjë, ai do të urrehet me të vërtetë. Dhe kaq shumë njerëz zemërohen vetëm kundër kastit të tij,” vazhdoi Dornan.

“Sidoqoftë, ai e hodhi atë rol dhe më pas unë e mbusha dhe ndjeva atë zemërim urrejtjeje”.

Dornan tha gjithashtu se e di se “Fifty Shades” do ta ndjekë atë përgjithmonë, pavarësisht se çfarë rolesh do të marrë.

“Shtypi gjithmonë thotë: “Është gjëja më e mirë që ai ka bërë që nga “Fifty Shades”. Sikur të më duhet ende të provoj veten; Unë jam ende duke paguar pendim për atë zgjedhje që të më kthejë atje ku isha më parë”, tha ai për British GQ. “Shiko, e kuptoj dhe, të jem i sinqertë me ju, më nxit. Më ndez një zjarr. Nëse kjo do të thotë që njerëzit thonë: “Oh, në fakt ai nuk është aq i keq”, mirë, kështu qoftë”.

Në përgjigje të reagimit që mori seriali i filmave, Dornan, një ish-modele, shpjegoi: “Nuk ka asgjë si ‘Fifty Shades’ për sa i përket, ai bazohej në libra dhe ne po qëndronim shumë afër këtyre librave. Këta libra u pëlqyen nga fansat. Vërtet i dashur, i dashuruar në mënyrë obsesive dhe i përbuzur nga çdo kritik, përveç nëse je si një kritik i blogjeve në internet. Kritikët e vërtetë i urrenin librat”.

Hunnam, ylli i “Sons of Anarchy”, u largua nga filmi në vitin 2013. Largimi i tij i papritur i habiti fansat, me shumë njerëz që pyesin pse vendosi të largohej.

Në vitin 2015, Hunnam i tha revistës V Man se ai u largua nga projekti për shkak të konflikteve të planifikimit. “Oh, ishte përvoja më e keqe profesionale e jetës sime. Ishte gjëja më shkatërruese dhe më e vështirë emocionalisht me të cilën më është dashur të përballem ndonjëherë profesionalisht”, tha ai në intervistë. “Ishte zemërthyese”.

Ai shtoi se ai personalisht thirri regjisorin e “Fifty Shades”, Sam Taylor-Johnson për t’i thënë atij se ishte jashtë.

Artikuj të ngjashëm