Pse insiston Kanye West që Billie Eilish t’i kërkojë falje Travis Scott?

By

Kanye mund të mos shkojë në Perëndim këtë prill.

Reperi 44-vjeçar, po refuzon të performojë në Coashella, përveç nëse Billie Eilish, kërkon falje për komentet që ajo bëri në lidhje me sigurinë gjatë koncertit të saj të 5 shkurtit në State Farm Arena në Atlanta.

West hyri në Instagram për të transmetuar ankesat e tij kundër fitueses së Grammy, e cila ndaloi performancën e saj në natën e dytë të turneut të saj botëror.

Billie gjatë koncertit të saj u shpreh: “Më e lumtur se kurrë” për të gjetur një inhalator për një fanse të shqetësuar në audiencë.

“A keni nevojë për një inhalator? Kush ka nevojë për të?” tha Eilish, duke u drejtuar drejt turmës, sipas NBC News. “A kemi inhalator? A mund të kapim vetëm një? Djema, jepni pak kohë. Mos u grumbulloni. Ne po kujdesemi për njerëzit tanë, duroni. Pres që njerëzit të jenë mirë derisa të vazhdoj”.

Pavarësisht se nuk e përmendi Travis Scott-in me emër, West i mori komentet e Eilish si një fyerje të drejtpërdrejtë pas tragjedisë së Festivalit Astrowold në nëntor që la 10 fansa të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

“Eja Billie, ne të duam,” shkroi Ye me shkronja kapitale në postimin e tij, i cili u shoqërua me një fotografi të titullit nga raportimi i RapSeaTV për “diss”-in e supozuar nga Eilish. “Ju lutemi kërkoni falje Trav dhe familjeve të njerëzve që humbën jetën”.

Komenti i West vazhdoi: “Askush nuk kishte ndërmend të ndodhte kjo,” shkroi ai. “Trav nuk e kishte idenë se çfarë po ndodhte kur ishte në skenë dhe ishte shumë i lënduar nga ajo që ndodhi”.

View this post on Instagram

A post shared by ye (@kanyewest)

Ju gjithashtu duhej të nënkuptonit se Scott duhej t’i bashkohet atij në festival pavarësisht nga fakti se Scott, u tërhoq nga formacioni në muajin dhjetor pas një peticioni që mblodhi mbi 60,000 nënshkrime. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm