Producenti dhe DJ i famshëm arrestohet për sulm seksual

By

Producenti dhe DJ Erick Morillo u arrestua pas dyshimeve se ka sulmuar një grua në shtëpinë e tij në Miami në dhjetor.

Sipas një raporti nga kanali i lajmeve në Florida 10, policia thotë se incidenti i supozuar ka ndodhur në dhjetor në shtëpinë e Morillos në Miami.

Famed DJ Erick Morillo Arrested and Charged with Sexual Battery - EDM.com - The Latest Electronic Dance Music News, Reviews & Artists

Akuzuesja e Morillos thotë se ata të dy ishin në një ndejë private dhe pastaj shkuan në shtëpi me Morillon dhe një grua tjetër.

Sipas raportit të arrestimit, ajo thotë se iu rezistoi pretendimeve seksuale nga Morillo dhe shkoi në një dhomë tjetër për të fjetur, por thotë se kur u zgjua ishte e zhveshur në shtrat dhe pranë saj ishte Morillo gjithashtu i zhveshur.

DJ ka mohuar vazhdimisht akuzat, por ADN-ja  tij doli pozitive në testin për përdhunim dhe raportohet se ai është kthyer me avokatin e tij.

Morillo, 49 vjeçar, ka pasur një karrierë të suksesshme 30-vjeçare në muzikë, duke filluar si DJ në klube të Nju Jorkut dhe New Jersey.

Burimi: The Guardian

Artikuj të ngjashëm