Princi Harry dhe Dukesha Meghan po mendojnë të kenë edhe një fëmijë

By

Familja e Sussex mund të shtojë së shpejti një anëtar të katërt

 

Dje, Duka dhe Dukesha e Sussex u takuan me familje ushtarake në një qendër komunitare në Windsor, qyteti ku ata jetojnë me djalin e tyre, Archie Harrison.

 

Edhe pse cifti mirëpriti Archie vetëm gjashtë muaj më parë, duket se ata tashmë po mendojnë për një fëmijë të dytë

https://www.instagram.com/sussexroyal/?utm_source=ig_embed

Gjatë eventit, Princi Harry dhe Meghan Markle folën me bashkëshortët, fëmijët dhe të afërmit e ushtarakëve, përfshirë Susie Stringfellow, e cila i tha tabloidëve britanik se Harry kishte potencuar se po mendon të ketë prapë fëmijë

View this post on Instagram

Yesterday, The Duke and Duchess surprised their neighbours in Windsor at a coffee morning for military families in a community centre located in the heart of the Army housing estate. Every year during the month of November we pause to remember and honour all those who have served their country here in the UK, across the Commonwealth and around the world. Their Royal Highnesses also wanted to show support for the families of service personnel who are currently deployed overseas. As we lead up to Remembrance Sunday, The Duke and Duchess of Sussex will join Her Majesty The Queen and other Members of the Royal Family at various commemoration events, including the Festival of Remembrance at the Royal Albert Hall and the Cenotaph. During the visit yesterday, Their Royal Highnesses met with young families who shared their experiences as parents and as couples who are often apart from their loved ones for months at a time. A reminder that a life of service does not simply describe the person wearing the uniform, but the entire family. #Remembrance #Lestweforget

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

“Harry ishte me të vërtetë mjaft i interesuar në mënyrën se si ishin gjërat edhe me fëmijën e dytë, sepse ne të dy kemi fëmijë më të rritur,” tha Stringfellow, duke iu referuar një të pranishmeje në këtë ngjarje që ka fëmijë të shumtë. “Ne po përpiqeshim ta inkurajonim atë që të ketë një fëmijë të dytë”.

Mbetet të shihet se kur do të rritet familja mbretërore edhe me një antar tjetër.

Burimi: Harpesbazaar.com

 

Artikuj të ngjashëm