PriFest: “Virgjëresha Shqiptare” shpërblehet me çmimin “Vjosa Berisha”

By

Filmi “Virgjëresha Shqiptare” ka fituar çmimin kryesor në festivalin e filmi kosovar “PriFest”.

“Virgjëresha Shqiptare” është me regji të Bujar Alimanit.

Këtë vit ky çmim është quajtur “Vjosa Berisha”, në nderim të sajin pas vdekjes.

Edicioni i 14-të i PriFilm Fest, i kushtohet organizatores dhe producentes së filmit, Vjosa Berisha. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm