PriFest: Çmimi kryesor mban emrin Vjosa Berisha

By

Ky vit do të shënojë edicionin e  14-të i Festivalit të Filmit “PriFest”.

Tani janë prezantuar edhe filmat që do të garojnë për çmimet kryesore dhe mënyra se si festivali po nderon Vjosa Berishën.

Tashmë çmimi kryesor “Hyjnesha e Kuqe” do të mbajë emrin “Vjosa Berisha” dhe do të nisë të ndahet nga ky edicion.

Edicioni i 14-të i “PriFest”-it mbahet nga 20 deri më 25 shtator 2022 dhe i dedikohet drejtoreshës së ndjerë, Vjosa Berisha. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm