Prezantuese në “MTV EMA Awards” janë dy artistet shqiptare

By

Edhe pak ditë, dhe do të mbahet një nga eventet më të mëdha të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards.

Vetëm dje u bë  ditur, se Rita Ora dhe Bebe Rexha do të jenë prezantuese në eventin që do të mbahet me 8 nëntor.

Në anën tjetër, është vetëm Dua Lipa ajo që ka marrë nominime, katër prej sosh si “Artistja më i mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Artistja më e mirë e zhanrit Pop” dhe “Artistja më e mirë regjionale”.

Alicia Keys, DaBaby, Karol G, Jack Harloë dhe Tate McRae janë disa nga artistet që do të performojnë në MTV Europe Music Awards (EMA).

Artikuj të ngjashëm