Presidenti i Shqipërisë u jep shtetësinë dy këngëtareve kosovare (FOTO)

By

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, u ka dhënë shtetësinë shqiptare dy këngëtareve të njohura nga Kosov.

Bëhet fjalë për Mihrije Brahën dhe Shyhrete Behlulin, të cilat janë një ndër më të dashurat për publikun tonë.

Shqiptarja.com sjell listën me 19 personat të cilët kanë marrë shtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit, mes të cilëve janë edhe këngëtaret kosovare.

Nëse nuk e dini, pasaportë shqiptare kanë edhe shumë emra të njohur nga Kosova, si Era Istrefi, Nora Istrefi, Roberti dhe të tjerë.

Artikuj të ngjashëm