Prej nga po inspirohet Genc Prelvukaj për albumin e ri?!

By

Genc Prelvukaj ka filluar të merret me muzikë qysh në moshë të re. Ai është i njohur si krijuesi i hiteve më të mëdha së bashku me anëtarin tjetër të grupit Etnon, Milot Hasangjekaj.

Bashkëpunimim i fundit që kishte dyshje ishte ai me Genta Ismajlin, me këngën me titull “Shake it”, suksesi i të cilës ishte i jashtëzakonshëm.

Genci së shpejti ka paralajmëruar edhe një album të ri i cili do të dalë së shpejti.

Por në fotografitë e fundit të postuara në profilin e Instagramit të këngëtarit ai ka treguar që është ende duke punuar në albumin e tij dhe se inspirimin po e merr nga vend-origjina e tij, nën bukuritë natyrore të Plavës, përkatësisht në fshatin Martinaj. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm