Politika e moda bashkë, ish Ministri Abrashi dhuratë të markës botërore për vogëlushen Valdrin Sahitit

By

Kur babain e ke dizajner mode, nuk mund të vishesh ndryshe pos nën emrat më të njohur të kësaj industrie në botë.

Bella, vajza pesë muajshe e dizajnerit të famshëm kosovar Valdrin Sahiti, ka marrë një dhuratë fantastike nga një emër tejet i njohur për politikën shqiptare.

Vogëlushja që s’ka shumë kohë që erdhi në jetë, është uruar nga ish Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Arban Abrashi dhe bashkëshortja e tij.

Image result for arban abrashi me bashkeshorten

Ish kandidati për kryetar të Prishtinës, ka zgjedhur njërën nga markat më në zë për dhuratë, duke i blerë Bellës një palë rroba bebeje të markës Karl Lagerfeld.

Përvec veshjeve, Abrashi i ka dërguar asaj edhe një lodër shumë simpatike, një gjirafë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm