Planet e Dua Lipës për renovimin e shtëpisë po përballen me kundërshtime të ashpra

By

Dua Lipa duket se po ecën përpara e lart pas ndarjes së saj me Anwar Hadid pas dy vitesh në një lidhje me modelin.

Ylli britanik i popit po i bën shtëpisë së saj 6 milionë dollarë në Londër një renovim mbresëlënës, duke përfshirë shumë hapësira për relaksim dhe argëtim.

Sipas raportimeve, këngëtarja Levitating vendosi t’i jepte rezidencës së saj një ndryshim madhështor.

Lipa paraqiti plane për të ndarë shtëpinë e saj në dy anë, njëra e përbërë nga një pishinë, dhomë me avull, dush, dhomë zhveshjeje dhe një “zonë qetësimi”, ndërsa tjetra do të ketë një kinema, studio, zonë pritjeje dhe holl.

Megjithatë, Daily Mail raportoi se vizionet e saj kishin tërhequr kundërshtimin nga konservatorët dhe planifikuesit në këshillin e saj lokal.

Grupi nuk u pajtua me idenë e saj për të prishur një shtesë të pasme të vilës së saj dhe për të ndërtuar një të re për të krijuar një dhomë familjare me çati të gjelbër.

Në propozimin e saj, Lipa planifikoi të kishte një sallë hyrjeje në katin e parë, dhomë ngrënie, dhomë pritjeje, qilar, bibliotekë, dhomë relaksimi dhe dhomë kopshti.

Ndërkohë, në katin e parë, ajo parashikoi ndërtimin e një dhome gjumi master dhe një banjo master, dhomë zhveshjeje, dhomë prej liri me dy dhoma gjumi për mysafirët, përveç një ulëse në katin e dytë.

Për më tepër, ajo planifikoi të rindërtonte zonën e saj të kopshtit me një lëndinë të re, një tarracë të përparme, një oborr të mbjellë, një tarracë të fundosur, një kopsht ballkoni dhe një kafaz, ndër shumë të tjera.

Mjerisht, axhenda e saj mund të mos funksionojë siç ishte planifikuar. Një forum lokal i lagjes kundërshtoi kërkesën e saj për të marrë leje planifikimi për veprat e propozuara.

Konservatorët i shkruan një letër sekretarit të këshillit lokal, duke pretenduar, “forumi vëren se këshilla e marrë para aplikimit është që zgjatimi ekzistues i pasmë nuk duhet të prishet pasi kontribuon pozitivisht në karakterin dhe pamjen e banesës pritëse”.

Artikuj të ngjashëm