Plaçkiten bizhuteri në vlerë prej 366 mijë dollarë në shtëpinë e reperes

By

Shtëpia e reperes australiane Iggy Azalea dhe Playboi Carti u plackti javën e kaluar në Atlanta, konfirmon PEOPLE.

Image result for iggy azalea playboi carti

Çifti, të cilët kanë një takim për më shumë se një vit, raportuan të dielën tek autoritetet se bizhuteri me vlerë 366,000 dollarë u vodh nga shtëpia e tyre me qira në Atlanta, sipas një raporti incidenti të marrë nga PEOPLE.

Artikujt e vjedhur përfshinin një zinxhir kuban prej 39,000 dollarësh, unaza diamanti në vlerë prej 70,000 dollarë, një byzylyk ari Cartier prej 10,000 dollarësh, dhe një orë ari me diamante Audemars Piguet në vlerë 57,000 dollarë.

Por mbase më interesantja nga të gjitha ishte një unazë fejese me diamante me vlerë prej 35,000 dollarë që ishte marrë nga vendbanimi – duke sugjeruar që reperi i “Magnolia”, 23 vjeçar, i kishte propozuar Azaleaa, 29 vjeçare.

Grabitja ndodhi të enjten mbrëmë ndërsa Azalea ishte në shtëpinë e tyre Buckhead, sipas raportit. Këngëtarja u tha autoriteteve se ajo ishte vetëm në bodrum kur dëgjoi gjurmët në katin e dytë, dhe supozoi se ishte Carti.

Azalea, emri i vërtetë i së cilës është Ametist Amelia Kelly, gjithashtu theksoi se ajo e kishte lënë derën e pasme të hapur për reperin sepse ishte një natë me shi dhe ajo dëshironte që ai “të kishte hyrje në shtëpi”.

Pamjet e kamerave kapën të dyshuarin, i cili kishte veshur një maskë të errët dhe doreza, duke hyrë në shtëpinë e tyre nga dera e pasme në 9:51 p.m. Ai u pa duke lënë vendbanimin vetëm pak kohë më vonë në orën 9:58 p.m. por nuk u regjistrua asnjë pamje brenda sa ishte në shtëpi.

Image result for iggy azalea playboi carti

Burimi: People.com

Artikuj të ngjashëm