Pete Davidson i thotë lamtumirë SNL! Shkak Kim Kardashian?

By

Komediani njoftoi se do të largohej nga spektakli i humorit në NBV pas tetë vjetësh, përpara paraqitjes së tij të fundit në episodin e 21 majit. Pete, i cili nuk përdor mediat sociale, i kërkoi shokut Dave Sirus të postonte një mesazh të përzemërt dhe një video kthyese në llogarinë e tij në Instagram, ku shfaqej Pete.

“Jerrod ma dërgoi mbrëmë dhe më bëri super emocionues në mënyrën më të mirë,” shkroi Pete për klipin. “Në video, sapo u ktheva nga përditësimi dhe skica ime e parë. Është çmenduri të mendosh se sot do të bëj të fundit”.

Pete pranoi se kur u bashkua për herë të parë me SNL në moshën 20-vjeçare, ai “nuk e kishte idenë” se çfarë po bënte sepse “nuk ishte vërtet një interpretues skice”. Ai tha se ishte “i frikësuar” të punonte së bashku me veteranët e shfaqjes si Kenan Thompson ose Kate McKinnon në “një shfaqje dhe platformë kaq historike, të respektuar”.

“Meqenëse jam një stand up, thjesht do të provoj stand up dhe pjesët e mia personale në Weekend Update si unë dhe jam shumë i lumtur që e bëra”, vazhdoi ai në mesazh. “Unë duhet të ndaj kaq shumë me këtë audiencë dhe fjalë për fjalë të rritem para syve tuaj. Ne ishim së bashku në të mirat dhe të këqijat, më të lumturat dhe më të errëtat.”

Pete, 28 vjeç, vazhdoi të falënderonte krijuesin e shfaqjes dhe “të gjithë në SNL ” duke thënë se ai u detyrohet atyre jetën e tij, duke pranuar se nuk do të ishte këtu ku është sot pa mbështetjen e tyre.

“Unë u vlerësoj ju djema që keni gjithmonë kurrizin tim dhe qëndroni për mua edhe kur ky nuk ishte opinioni popullor”, shkroi ai. “Faleminderit që keni besuar gjithmonë në mua dhe qëndroni pranë meje edhe kur dukej komike. Faleminderit që më mësove vlerat e jetës, si të rritem dhe që më dhurove kujtime që do të zgjasin gjithë jetën”.

Ai përfundoi: “SNL është shtëpia ime. Jam shumë i lumtur dhe i trishtuar për shfaqjen e sonte. Për kaq shumë arsye nuk mund t’i shpjegoj. Mezi pres të kthehem vitin e ardhshëm në një  numër muzikor”.

Fansat kanë spekuluar gjithashtu se largimi i tij nga SNL  mund të ketë lidhje me marrëdhënien e tij  Kim Kardashian.

Artikuj të ngjashëm