Përplot emocione Labi uron të birin Eltonin: Ti ta bën natën ditë, urime ditëlindja (FOTO)

By

Kohëve të fundit këngëtari Labinot Tahiri po shfaqet tejet emocional në rrjetet sociale, me fraza të ndjeshme kur flet për veten e popullin, pasi tani ka marrë edhe një përgjegjësi, atë të deputetit.

Po aq i ndjeshëm e dramatik ai u bë edhe për të birin e tij Eltonin, i cili po mbush 16-të vjet, e Labi i ka dedikuar atij një urim në Instagram, ku flet fjalët më të bukura për të.

Aty zbulon se Eltoni e ka ndjekur pas edhe në mbrëmjet e tij muzikore dhe është rritur duke e parë Labin të kalojë në vështirësi.

“Kur jam i mërzitur apo dhe i nevrikosur, e pa mundur është që të qëndroj serioz kur të kam përballë syve të mi se je shumë i gjallërueshem me skenat e tua, Eli im. Ti je djali im, por të kam shok sepse u rrite me shokët e mi për arsye se ishim tërë kohën nëpër rrugë, edhe ty te kisha afër ne shumë raste, apo ishe në mbrëmjet e mia gjatë karrierës sime”, shkruan plot emocion Labi.

“Rrallëherë bëja pushim me ty ashtu ishte karriera ime. Ti je pjekur para kohe, i trajnuar për jetë, i ke mësuar sfidat e Labit, që nesër të jesh i përgatitur për shumë rrugë të jetës. Vazhdo të dhurosh buzëqeshje, gëzim, respekt, motiv tek shokët dhe shoqet, te miqtë e dashamirët, sepse je i falur për t’u dukur i tillë. Kërko nga Zoti lumturi, vetëm që ti bësh edhe të tjerët të lumtur. Ti ta bën natën ditë. Urime 16 vjetorin e lindjes Elton L Tahiri. Krenar me ty Eli im”, vazhdon ai në positmin e Instagramit, ku ka publikuar edhe një fotografi shumë simpatike me Eltonin. /Prive.al

Kur jam i merzitur apo dhe i nevrikosur, e pa mundur është që të qëndroj serioz kur të kam përballë syve të mi se je shumë i gjallërueshem me skenat e tua, Eli im?. Ti je djali im, por të kam shok sepse u rrite me shokët e mi përarsye se ishim tërë kohën nēpër rrugë, edhe ty te kisha afër ne shumë raste, apo ishe nē mbrëmjet e mia gjatë karrieres sime!! rrallëherë bëja pushim me ty ashtu ishte karriera ime. Ti je pjekur para kohe, i trajnuar për jetë, i ke mësuar sfidat e Labit, qē nesër të jesh i pregaditur për shumë rrugë të jetës. Vazhdo të dhurosh buzëqeshje, gëzim, rrespekt, motiv tek shokët dhe shoqet, te miqët e dashamirët, sepse je i falur për t’u dukur i tillë. Kërko nga Zoti lumturi, vetëm që ti bësh edhe të tjerët të lumtur. Ti ta bën natën ditë. Urime 16 vjetorin e lindjes Elton L Tahiri. Krenarë me ty Eli im✊??? Labi? @elton_tahiri @milottahiri

A post shared by Labinot Tahiri (@labinottahiriofficial) on

Artikuj të ngjashëm