Përderisa Kosova nuk mori pjesë në Miss Universe, ja kush e fitoi atë!

By

Të shtunën Prive përcolli një material rreth Miss Kosova e cila nuk u mbajt këtë vit për shkaqe të mungesës së fondeve.

E kjo bëri që ndryshe nga vitet e kaluara, Miss Universe të mos përmendet fare në vendin tonë. Eventi më i madh i bukurisë në botë ka kurorëzuar si më të bukurën Miss Afrika e Jugut, Demi-Leigh Nel-Peters.

Ndërkaq në Miss shoqërueset u zgjodhën Miss Xhamajka dhe Miss Kolumbia.

Një vit më parë kurorën e Miss Universe e fitoi bukuroshja nga Franca Iris Mittenaere/Prive.al

Artikuj të ngjashëm