Për të vezulluar mbrëmjeve magjike, Maison de Parfum ua prezanton këtë pudër fantastike

By

Gati se të gjitha vajzat i kanë ditët e tyre të veçanta, ato ditë në të cilat me patjetër duhet të vezullojnë dhe të jenë të kuruara deri në perfeksion.

Nga flokët, veshja, aksesorët, grimi e aroma që është prekja finale në pamjen e secilës prej tyre, secila vajzë e grua ka nevojë të ndjehet e veçantë.

E nëse deri më tash s’keni dëgjuar për të, parfumeria Maison de Parfum ua prezanton një pudër fytyre që është thjesht “MAGJIKE”.

Marka e njohur botërore Caron, sjellë në Maison de Parfum një pudër me një teksturë fine, të njohur për formulën e lehtë dhe fragrancën delikate.

E përpunuar nga elemente të pastra të mineraleve, kjo pudër bëhet gati e padukshme kur aplikohet në lëkurë dhe i jep lëkurës tuaj një vello vezulluese pasi që përmban edhe ca sprinka të vogla.

Pudra “La Poudre” e markës Caron, aplikohet duke përforur sfungjerin që vjen me paketimin dhe ju gjithmonë mund ta keni afër vetes për tu dukur bukur dhe për të pasur aromë magjike të cilën mund ta ndjejë çdo kush. /Prive.al

Image result for la poudre caron paris SPARKLE BODY POWDER

 

 

Artikuj të ngjashëm