Për të gjithë ju që po e prisnit, ja kur po vjen “Avatar: The Way of Water”

By

Disney ka zbuluar zyrtarisht titullin e vazhdimit të parë të ardhshëm të Avatar, Avatar:The Way of Water.

Sipas raporteve, titulli dhe data e publikimit të trailerit të filmit u zbuluan gjatë prezantimit të Disney’s CinemaCon, me producentin Jon Landau duke deklaruar, “Një nga pikat e forta të skenarëve të [James] Cameron është se ato janë gjithmonë tema universale dhe të ngjashme në të cilat ai ndërthur ata.” Ai shtoi, “Në qendër të secilit prej katër vazhdimeve do të jetë familja Sully. Çdo histori do të jetë e pavarur dhe secila do të arrijë në përfundimin e vet”.

The Way of Water do të jetë i pari nga katër vazhdimet e Avatarit dhe Landau tha se fansat mund të presin me padurim një “rezolucion të plotë për secilin film, por kur shikohet në tërësi, udhëtimi në të katërt do të krijojë një epikë më të madhe sagë”.

Në vazhdimin e ardhshëm do të luajnë Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement, Giovanni Ribisi dhe Kate Winslet.

“Avatar: The Way of Water ” do të shfaqet premierë më 14 dhjetor, ndërsa traileri do të publikohet javën e ardhshme.

 

Artikuj të ngjashëm