‘Për Pavarësi e lanë jashtë listës’: Labi flet për Erën, e quan vlerë kombëtare

By

Lajmi se Era Istrefi është njëri prej zërave të himnit të Kampionatit Botëror, iu gëzua edhe këngëtari dhe deputeti i kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri.

Por, para kësaj, Labi u pati revoltua që për Pavarësi të Kosovës, kur dikush krijoi një foto me “Bac, çikat na e zbardhën fytyrën”, brenda së cilës ishte Rita Ora, Bebe Rexha e Dua Lipa, Era u përjashtu.

“Tash normal që e shpërndajnë se ne kur kemi suksese jasht vendit, themi është e jona na jem Shqiptarë, kurse për diten e Pavaresise e lanë jashtë listes! Haha çfarë jane disa ” organizatorë””, shkroi Labi pikërisht për këtë gjë.

Megjithatë, këngëtari po ndjehet krenar dhe e quajti Erën, vlerë kombëtare.

“E kanë të kotë, atë qe e bekon Zoti, se fundos dot as paraja e as njerëzit! E kam përvojenbkur njerezit duan të të rrënojnë..! Krenare me ty Era Istrefi Vlerë kombetare”, vazhdon shkrimi i deputetit në Instagram./Prive.al

https://www.instagram.com/p/BjNmlJlBwuF/?taken-by=labinottahiriofficial

Artikuj të ngjashëm