Për një arsye shumë të veçantë: Harry dhe Meghan hoqën gjithë njerëzit nga Instagrami

By

Princi Harry dhe Meghan Markle po pastrojnë Instagramin.

Duka dhe Dukesha e Sussex bënë unfollow të gjithë në Instagramin e tyre zyrtar.

Por, para se të vijë ndonjë reagim nga ata që i kishin follow pastaj i hoqën, ata shpjeguan veten e tyre. Të njohur për promovimin e bamirësisë përmes mediave të tyre sociale, prindërit e Archie Harrison kanë kërkuar që fansat të nominojnë cilat 15 llogari në Instagram duhet të kurorëzohen me follow më vonë këtë muaj.

“Për muajin gusht, kërkojmë ndihmën tuaj,” shkruan faqja @SussexRoyal në Instagram. “Duam të dimë se kush është Forca juaj për Ndryshim…Çdo muaj, do të ndryshojmë llogaritë që ndjekim për të nxjerrë në pah çështje të ndryshme, njerëz apo organizata që bëjnë gjëra të mahnitshme për komunitetet e tyre dhe botën në përgjithësi.” – shkruan ata në postimin e tyre.

Si një mënyrë për të nxjerrë në pah njerëzit/organizatat që meritojnë më tepër vëmendje, Harry dhe  Meghan do të ndjekin çdo muaj nga 15 profile të ndryshme.

15 llogaritë e para do të bëhen publike javën tjetër dhe do të ndiqen nga @SussexRoyal për një muaj me radhë ku sigurisht pritet që të prezantohet edhe puna e gjithsecilit.

View this post on Instagram

For the month of August we look to you for help. We want to know who YOUR Force for Change is…. Each month, we change the accounts we follow to highlight various causes, people or organisations doing amazing things for their communities and the world at large. Over the next few days please add your suggestions into the comments section: someone you look up to, the organisation doing amazing work that we should all be following, an account that inspires you to be and do better (or that simply makes you feel good), or the handle that brims with optimism for a brighter tomorrow. We will choose 15 accounts and follow them next Monday, as we spend the month of August acknowledging the Forces for Change in all of our lives.

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm