PËR KË PËRMALLOHET ALBËRIA?! (VIDEO)

By

Këngëtarja Albërie Hadërgjonaj aktualisht është duke qëndruar në Amerikë, ku është duke përfunduar dhe shkollë.

Pëpors kësaj, Albëria ka qenë e pranishme në një event për nder të Presidentit të Shqipërisë, z. Bujar Nishani.

Por kjo distancë mesa duke e ka përmalluar këngëtaren për atdheun, e cila në një fotografi të publikuar në instagram ka cituar disa vargje nga një këngë e saj.

Do të rri në New York edhe një dimër

Kështu thonë të gjithë ata që erdhën prej andej

Ata nuk gënjejnë se dimrat shkojnë e vinë

Shpirti shkon në atdhe e kockat mbesin këndej

 

Hadërgjonaj ka kohë që nuk ka publikuar projekt të ri, i fundit ishte “Herët a vonë”./Prive.al

alberie2

Artikuj të ngjashëm