Për flokë të shëndetshëm ju duhet kjo këshillë e Armina Mevlanit

By

Të gjithë duam të kemi flokë të shëndetshëm që shkëlqejnë, dhe çelësi për këtë rezultat është një këshillë e Armina Mevlanit.

“Sa herë në javë i lan flokët”, ishte pyetje e ndjekësit.

“Mundohem 2-3 herë në javë por varet nga eventet (ka raste dhe më shpesh) Më e mira është 2 herë”, iu përgjigj Armina.

Në fakt, larja e shpeshtë i dëmton flokët tej mase. Shampoja është krijuar për të pastruar lëkurën e kokës dhe për të hequr vajin e tepërt. Por nëse e teproni me larje shampoja mund të dëmtojë flokët tuaj.

Shampoja heq vajrat e rëndësishëm që prodhon lëkura e kokës dhe mund të lërë flokët dhe lëkurën e kokës shumë të thatë. Për ta parandaluar këtë, lani me shampo vetëm rrënjët e flokëve tuaj. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm