Për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm kjo është këshilla e Libertës

By

Për të gjithë ju që dëshironi të keni flokë të gjatë dhe të shëndetshëm, me pak kujdes mund ta arrini.

Gjithçka ju duhet janë vaj i kastorit ose ricinusi dhe vaj kokosi – e të dyja i gjeni në barnatoren më të afërt.

Vaji i kastores është i pasur me acidin ricinoleik – një lloj acidi yndyror. Kur aplikohet në lëkurën e kokës, forcon rrënjën dhe promovon rritjen. Ndërsa në anën tjetër, vitaminat dhe acidet yndyrore esenciale që gjenden natyrshëm në vajin e kokosit ushqejnë lëkurën e kokës dhe gjithë gjatësinë e flokëve.

Në llogarinë e saj në TikTok, Liberta ka publikuar një video se si ajo vetë përdor këto dy llojë vajrash për të mbajtur flokët e saj të shëndetshëm.

Ndiqni videon e mëposhtme. /Prive.al

@liberta.spahiuFor long & healthy hair 😻 ##coconutoil ##castoroil ##hairhacks ##tiktokkosova♬ original sound – liberta.spahiu

 

Artikuj të ngjashëm