Patriote sa s’bëhet: Këtë film me histori të lavdishme shqiptare po shikon moderatorja

By

Nuk ka shqiptar që nuk e ka parë të paktën një herë filmin e famshëm mbi jetën e heroit tonë kombëtar, Skënderbeut.

Nëse nuk e keni parë asnjëherë, diçka nuk është në rregull me ju dhe këtu e kemi moderatoren Luana Vjollca, të na e kujtojë këtë kryevepër të kinematografisë shqiptare.

Filmi mbi jetën e veprën e Gjergj Kastriotit është i vetmi që shpjegon në detaje biografinë e tij dhe luftën për bashkimin e principatave arbërore.

Luana ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, inserte nga ky film, në të cilin në rolin kryesor, atë të Skënderbeut, luan aktori rus Akaki Khorava. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm