“Pasion De Gavilanes” po rikthehet dhe ne ju sjellim fakte interesante për serialin ikonik

By

Pa dyshim, “Pasioni i Skifterëve” është një nga ato telenovelat që mund ta shohim sa herë që kthehet në ekrane, edhe pse u transmetua për herë të parë më shumë se 17 vjet më parë, në tetor të viti 2003. Dhe nuk është çudi, sepse historia e vëllezërve Reyes, të cilët kërkojnë të hakmerren për vdekjen e motrës së tyre Libia, duke u paraqitur si punëtore për të hyrë në fermën Elizondo, shkurtohet kur takojnë tre gra të reja, me të cilat bien thellësisht në dashuri.

Edhe nëse kanë kaluar rreth dy dekada që nga transmetimi i kapitullit të fundit, një lajm i bëri të lumtur ata që e panë këtë prodhim të suksesshëm. Tanimë është konfirmuar se seriali po kthehet për një sezon të ri!

Teksa të gjithë presin të shohin vazhdimin e historisë, ne ju sjellim disa fakte interesante për serialin:

  • Për audiencën shqiptare seriali u prezantua me titullin “Pasionet e fshehta”, por në fakt emri i vërtetë i tij është “Pasioni i skifterëve”.
  • Vendndodhja kryesore e “Pasión de gavilanes” ishte restoranti El Pórtico, i vendosur në periferi të Bogotës. Kjo hapësirë shërbeu për të rikrijuar Hacienda Elizondo. Hapësira të tjera ku u regjistrua telenovela ishte Villa de Leyva, në Boyacá, e cila bëri të njohur Pulzo Paola Rey.
  • Shumica e aktorëve ishin të kombësisë kolumbiane, disa ishin të huaj. Mario Cimarro (Juan) është kuban, Juan Alfonso Baptista (Oscar) është venezuelian, Michael Brown (Franco) është argjentinas, Lorena Meritano (Dinora) është argjentinas dhe Jorge Cao (Martín Acevedo) është kuban.
  • Juan David Reyes, fëmija i Normës dhe Juan, nuk ishte një djalë, por një vajzë. Emri i saj është Valeria García.
  • Për shkak se Danna García ishte e tmerruar nga kuajt, ajo kurrë nuk hipi në gjatë xhirimeve. Pra, si u xhiruan skenat që nënkuptonin se ajo po kalëronte? Përgjigja është e thjeshtë, pasi xhirimet që iu bënë ishin nga beli lart, ajo u mbajt mbi supet e njërit prej anëtarëve të prodhimit, i cili simuloi galopimin e kuajve.
  • Kur Juan (Mario Cimarro) rrëmbehet nga Dinora (Lorena Meritano), ajo ledhaton pa pushim trupin e burrit që do, duart e të cilit janë të lidhura, duke bërë që më i madhi i Mbretërve të ndiejë përbuzje ndaj saj. Në momentin që gruaja e puth, ai e pështyn në fytyrë, diçka që nuk ishte e përshkruar në skenar. Aktori konsideroi se ishte mënyra më e mirë për të rritur urrejtjen që ndjen personazhi i tij; ndërsa aktorja tha se nuk ndjeu siklet sepse ishte pjesë e euforisë së skenës.

  • Pse Juan Reyes adhuronte kamionin e tij tw kuq aq shumw? Mario Cimarro tregoi pse personazhi i tij gjithmonë kujdesej për kamionin e kuq edhe pse ai u prish. “Ai obsesion që ka Juan është shumë i vlefshëm dhe nëse përkthej të gjitha hobet që ai kishte, ishte për shkak të vlerave dhe edukimit që ai mori nga prindërit e tij. Unë jam i sigurt se babai i tij e mësoi atë të kujdeset për të gjitha mjetet e punës dhe meqenëse Juan nuk kishte aftësi akademike, aftësia e tij ishte punë e vështirë dhe kjo është arsyeja pse ai u kujdes aq shumë për mjetet e tij të punës “.
  • “Pasión de gavilanes” ishte një version i “Las aguas mansas”, ku personazhet e Sarita dhe Franco, sipas skenarit, duhej të vdisnin. Sidoqoftë, për shkak të pritjes së madhe që patën aktorët Natasha Klauss dhe Michel Brown, prodhimi i la ata të jetojnë dhe përfundojnë të martohen.

Artikuj të ngjashëm