Pasi i shkoi temperatura 40, Sara apel nënave të mos nënvlerësohet ky problem

By

Sara Hoxha ka përfunduar me temperaturë 40.

Kjo për shkak të neglizhimit të komplikimeve si nënë gjidhënëse.

View this post on Instagram

A post shared by Sara Hoxha (@sarahoxha)

Eksperiencën e ka ndarë vet ajo përmes rrjeteve sociale ku mes tjerash ngre alarmin për vëmendjen që duhet pasur në raste si ky që në anglisht njihet si “breast congestion”.

“Unë me të vërtetë e kam nënvlerësuar këtë çështje derisa më çoi me temperaturë 40 dhe shumë dhimbje. Mu desh t’i nisja antibiotikëve me shpresën që çdo gjë do shkojë mirë.” – është shprehur Sara.

Të shkuara! /Prive.al

Artikuj të ngjashëm