Pasi humbi të birin, John Travolta i thotë lamtumirën e fundit bashkëshortes së tij

By

Gruaja e aktorit të famshëm John Travolta, Kelly Preston ka vdekur në moshën 57 vjeçare.

Lajmin për vdekjen e saj e konfirmoi vetë aktori, i cili në vitin 2009 e përjetoi vdekjen e të birit, në moshën 16 vjeç si pasojë e sëmundjes Kawasaki.

“Me zemër të rënduar nga dhimbja, ju informoj që gruaja ime e mrekullueshme Kelly ka humbur betejen me kancerin e gjoksit. Ajo e luftoi këtë sëmundje me kurajo të madhe, me dashurinë e suportin e shumë njerëzve rreth vetes. Familja ime dhe unë do të jemi gjithmonë falenderues ndaj mjekëve dhe infermiereve të MD Anderson Center. Dashuria e Kelly-t dhe jeta e saj do të kujtohen gjithmonë. Unë do të marr kohë për të ju përkushtuar fëmijëve të mi që kanë humbur nënën, ndaj më falni nëse nuk do të dëgjoni nga unë për një kohë”, thotë mes tjerash aktori në përkushtimin që I ka bërë në Instagram.

View this post on Instagram

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many.  My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while.  But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Artikuj të ngjashëm