Pas serialit “Breaking Bad” lansohet trailer zyrtar i filmit

By

Mësuesi i kimisë Walter White, mendon se jeta e tij nuk ka ku të shkojë më keq. Paga e tij mezi i mbulon shpenzimet, një situatë që nuk ka gjasa të përmirësohet sapo lind gruaja shtatzënë dhe djali i tyre adoleshent po lufton paralizën cerebrale. Por bota e Walter shembet kur mëson se ka kancer terminal. Duke e kuptuar se sëmundja e tij ndoshta do të shkatërrojë financiarisht familjen e tij, Walter bën një përpjekje të dëshpëruar për të fituar sa më shumë para sa mund të bëjë në kohën që i ka mbetur, duke kthyer një RV të vjetër në një laborator metamfetamine mbi rrota.

Kjo ishte ngjarja që u zhvillua në 5 sezone para 6 vitesh kur seriali kishe premierën i cili momentalisht mbetet seriali më i vlerësuar i të gjitha kohërave.

Image result for breaking bad

Thashethemet filluan të qarkullojnë në nëntor 2018 se një vazhdim i filmit të serisë ishte në zhvillim dhe Aaroni Paaul të ripërtërihej si roli i tij i Jesse Pinkman. Filmi u konfirmua në shkurt 2019, me xhirimet që filluan në Nju Meksiko në nëntor 2018.

Më në fund pritja e fansave të serialit ja vlejti, gjigandi Netflix publikoj trailer-in zyrtar të filmit me titullin: El Camino: A Breaking Bad Movie.

Image result for breaking bad movie

Filmi do të vazhdojë pikërisht aty ku fundi i serialit na la me pytje të pa përgjigjura. Pritet që filmi të ketë një shikushmëri të madhe duke marrë parasysh popullaritetin e serialit.
Ja pra ku është trailer i shumë pritur:

 

Burimi: Vox.com

 

 

 

Artikuj të ngjashëm